Zmeny, pocity po kranio… ešte na lehátku počas terapie ma prestal bolieť chrbát, úplne, odchádzala som psychicky zrelaxovaná a cítila som sa zharmonizovaná vnútorne nejako, akoby mi ustali moje vlastné vnútorne chaosy. Spomalil sa mi čas, viackrát – doma aj v práci som si overovala, či hodiny na stene idú dobre, či nie je už slabá batéria, že ubehlo menej času, než som predpokladala. To bolo veľmi prekvapivé a tým, že som stále nejaká uponáhľaná, tak aj veľmi prijemné. Od teba som išla na plaváreň, cestou mi to bolo tak príjemne, až som sa na tom bavila, že akoby som sa nejako odčlenila z vonkajšieho sveta, hoci som jeho súčasťou… Akoby som objavila seba po 100 rokoch… A v práci som bola pokojnejšia, menej napätá a prežívala som čas v práci príjemnejšie. Teším sa na ďalšie stretnutie, máš moju vďaku a úctu. Robíš pre ľudi niečo úžasné.
Renáta M.
Chcel som vám napísať už dlhšie a popravde aj teraz, s odstupom ťažšie hľadám slová na vyjadrenie pocitu, alebo skôr môjho celkového stavu počas a po kraniosakrálnej terapii. Určite tam je uvolnenie, relax a odstránenie mojej bolesti. Ale to, čo mnou najviac pohlo, bolo prepojenie môjho tela, psychiky a niečoho ďalšieho, čo ma presahuje.. naozaj ťažko o tom rozprávať.. A je veľmi zaujímavé, ako viete nacítiť, čo človek rieši, či už v súčasnosti alebo riešil v minulosti. Páčia sa mi vaše nenásilné úvahy na moje témy s tým, že nechávate na mne, čo s tým urobím.
Peter R.
Kraniosakrálna terapia bola veľmi príjemným zážitkom. Vďaka nej som sa naučila niečo nové o ľudskom tele a jeho schopnostiach uzdraviť sa. Bezprostredne po terapii som pocítila pozitívnu zmenu. Odporúčam terapiu všetkým, ktorí chcú niečo spraviť pre svoje zdravie.
Danka B.
S kraniosakrálnou terapiou som sa prvýkrát stretla práve pod vedením Barborky Bachratej. Vôbec som nevedela čo mám od terapie očakávať. Pani Barbora ma procesom terapie previedla a vysvetlila mi i teoretické pozadie. Po terapii sa cítim uvoľnená a ukludnená. Pre mňa je pri akejkoľvek terapii najdôležitejší pocit dôvery. Zverujem terapeutovi počas sedenia seba. Ak váhate, či kraniosakrálnu terapiu vyskúšať, tak pani Barboru vrele odporúčam. S pocitom dôvery a bezpečia vás procesom prevedie.
Lucia K.
Kraniosakrálnu terapiu sme absolvovali s dcérkou okolo jej 3 mesiacov kvôli torticollis, čo je skrátenie krčného svalu na jednej strane. Spolu s fyzio cvičením sme sa do mesiaca dostali v psychomotorickom vývoji na úroveň rovesníkov, ba niektorých aj predbehla :). Hlavička pekne otáčaná na obe strany rovnako, bez úklonu. Fyzioterapeutka povedala na kontrole, že to ešte nezažila takéto rýchle zlepšenie. Pani Barbore patrí veľké ďakujem za ochotu, pretože také malinké bábätko nechceli iní moc „liečiť“, no ona to skúsila. A po tejto skúsenosti som absolvovala terapiu aj ja. Je to veľmi zaujímavá terapia uvoľňujúca psychické aj fyzické bloky. Po terapii som mala úplne uvoľnenú myseľ a zrelaxované telo. Prestalo mi tŕpnuť na stehne, čo mi zostalo po tehotenstve asi niekde zaseknuté v panve. Odporúčam veľmi! Veľmi príjemné prostredie aj terapeutka.
Ešte raz ďakujeme.
Majka a Ninka
Nie som typ, ktorý verí hocičomu, ale bola som príjemne prekvapená touto zaujímavou terapiou. Ak chcete skúsiť zmierniť svoje zdravotné problémy inou formou ako doteraz, odporúčam vyskúšať. Pre mňa znamenala duševný relax a zníženie bolesti kĺbov a chrbtice.
Katarína E.
Na kraniosakrálnej terapii u Vás pre mňa bolo veľmi príjemné, že sa odohrávala v pokojnom, prívetivom, láskyplnom rámci, takže som cítila bezpečie a mohla som sa uvoľniť. Páči sa mi citlivosť a vnímavosť, s akou som bola sprevádzaná. Vyhovoval mi pomer dotykov a rozprávania sa na témy, ktoré ste pri terapii veľmi presne navnímali. Okrem reflexie aktuálnych problematických tém sa mi dostalo dosýtenie starostlivosťou od druhého človeka. Po každej terapii som sa cítila odlišne: raz uvoľnene a optimisticky, viac vnímavá k svojim telesným pocitom, inokedy som si neuvedomovala nejakú zmenu svojho prežívania… Najvýraznejší na celej terapii pre mňa bol zážitok empatie, pokojného priebehu, bezpečia, ohľaduplnosti a pocit, že sa môžem odovzdať do rúk druhého človeka.
Vanda M.

Veľmi rada s vami budem zdieľať výsledok po sedeniach.
Bolesti bez zjavného dôvodu, napríklad nočné bolesti vnímam ako miernejšie, nezhoršili sa ani po vynechaní liekov. Nakoľko sa bolestivosť spája aj s degeneratívnymi zmenami, nie je iba dôsledkom psychosomatických potiaží, tie pretrvávajú no tiež miernejšou formou.
Vnímanie súvislostí medzi fyzickou bolesťou a potlačenou duševnou bolesťou vzniknutou traumami počas života mi napomáha vnímať bolesť ako niečo, čím sa mi telo snaží naznačiť, že v sebe mám nespracované pocity.  Neprekonateľná únava je prostriedok, ako sa zastaviť a dať telu dostatočný priestor na oddych, tiež sa vysporiadať s nespracovanými pocitmi. Moje vnímanie bolesti ako takej sa zmenilo, nemám už pocit že mi prišla do života, aby ma ničila, ale skôr preto aby poukázala na niečo, s čím treba pracovať.
Po psychickej stránke vnímam úľavu, odbremenenie od niečoho čo sa potrebovalo predrať na povrch, dôsledok je väčšia interakcia s okolím, radostnejšie vnímanie bytia ako takého a určite menšia sebaľútosť v zmysle neprijatia ochorenia ako progresu bolesti, invalidizácie a následné spoliehanie sa na pomoc okolia kvôli neschopnosti viesť plnohodnotný život.
To akoby objasnenie dôvodov prečo bolesti vznikajú mi pomohlo chcieť zažiť viac a postupne skúšať prekonávať isté prekážky v živote s väčším odhodlaním, robiť pre seba viac  a kumulovať v sebe pozitívne pocity bez ohľadu na okolnosti.
Prístup terapeutky je veľmi vnímavý, jemný a ohľaduplný. Kombináciou techník a snahou ísť do hĺbky a prispôsobením týchto techník priamo na mieru konkrétneho klienta rieši obtiaže komplexne, veľmi pozitívne vnímam tiež podrobné objasnenie vopred, čo sa deje s telom priamo pri aplikovaní jednotlivých úkonov a tiež nasmerovanie klienta, akým spôsobom vie sám s týmito obtiažami pracovať. Terapia prebiehala ako pohladenie tela a duše, dotyky boli veľmi jemné príjemné, celé to na mňa pôsobilo ako vrúcne objatie. Taktiež záverečne zhrnutie čo sa poriešilo a vyhodnotenie postupu samostatnej práce klienta tzv. návod ako ďalej po terapiách je super. Rozhodne odporúčam najmä ľuďom, pre ktorých je dôležité neodovzdať sa chorobe ani „osudu“. Ďakujem za pomoc a nakopnutie.

Barbora K.

Absolvovala som kraniosakrálnu terapiu a rodinné konštelácie. Vyriešili sme príčiny niektorých zdravotných a vzťahových problémov, ktoré ma roky trápili. Cítim sa lepšie, zdravšie a silnejšie. Najviac ma teší, že sa uvoľnili staré bloky a vytvoril sa tak priestor a energia na nové projekty a vzťahy v mojom živote. Vrele doporučujem!
Zuzana V.
S kraniosakrálnou terapiou som sa pvrýkrat stretla práve pod vedenim Barborky. Nie som človek, ktorý verí kadečomu a popravde som ani nevedela, čo mám očakávať. Barborka mi vysvetlila celý priebeh terapie, aj teoretické pozadie. Čo však prišlo potom, bol pre mňa jeden neuveriteľný zážitok. Doslova prepojenie tela a duše. Ťažko to slovami opísať, treba to zažiť. Je veľmi zaujímavé a pre mňa až nepochopiteľné, ako vie nacítiť, čo človek rieši sám so sebou, alebo čo ho trápi. Mne táto terapia veľmi pomohla a môžem ju len vrelo odporúčať. Po terapii som sa cítila tak dobre, ako už dávno nie. Po dlhom čase uvoľnene a bez pocitu ťažoby.
Barborka ďakujem ešte raz, ze tento veľmi silný zážitok a určite sme sa nevideli naposledy. Terapiu odporúčam všetkým, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje telo a ducha. Za mňa je to silný a neopísateľný zážitok.
Mirka H.