Keď som mala 16 rokov, prvý krát som sa stretla s alternatívnym prístupom v starostlivosti o človeka.

Poznala som ženu, ktorá dokázala veľmi presne diagnostikovať zdravotný stav človeka. Tým, že pracovala naraz s fyzickým aj duševným telom, ponúkala komplexnú liečbu. Túto alternatívnu liečiteľku navštevovali aj samotní lekári. Bola som fascinovaná tým, ako pracuje a aj výsledkami, ktoré sa dostavovali. Vyvstali mnohé otázky týkajúce sa jej spôsobu práce a taktiež sa vo mne otvorili mnohé osobné témy, ktorým bolo potrebné sa venovať.

Od tohto momentu som začala intenzívne skúmať rôzne metódy, prístupy vedúce k harmonizácii tela a psychiky, začala sa stretávať s ľuďmi podobne ladenými a nové poznatky aplikovať v prvom rade na sebe. Prešla som si dlhotrvajúcimi chorobami, ktoré nedokázali riešiť ani lekári, nevzdala som sa, svojim vlastným úsilím som vyzdravela a popritom sa toho veľa naučila. Netvrdím, že sa teraz moje telo a psychika nachádzajú v dokonalej harmónii, ale dá sa povedať, že som prekročila svoj tieň.

Keďže som technicky založená a uznávam vedu, inklinujem k prepájaniu medicínskych poznatkov s mojimi vhľadmi, snazím sa pochopiť súvislosti a všade hľadať logiku. Ako sa vraví: “Bez príčiny ti ani vlas z hlavy nespadne.”

Som nesmierne rada, že kraniosakrálna terapia prišla ku mne práve v tento čas, keď už som zrelá a pripravená ľuďom čosi odovzdávať. Zaklikla som s ňou okamžite, navyše je plne kompatibilná s nástrojmi, ktoré už mám.


Pojem „BISAN“, ktorý mám v názve firmy, vplával do môjho vedomia, keď som mala 14 rokov 🙂 Ide o fonetický prepis anglického spojenia „be sun“ (=buď slnkom). Je to ideál krásy, harmónie a dokonalosti, ktorým sme všetci prirodzene priťahovaní a túžime ho zažívať vo fyzickej a aj psychickej rovine.
Barbora Bachratá Kraniosakrálna terapia Bratislava
Akademické vzdelanie a pracovné skúsenosti:
Pedagogická fakulta, Trnavská Univerzita, Trnava, dosiahnuté vzdelanie 2. stupňa
Prirodovedecká fakulta, Univerzita sv. Cyrila a Metoda, Trnava, dosiahnuté vzdelanie 1. stupňa ukončené s vyznamenaním a cenou dekana
8-ročné skúsenosti v oblasti IT v nadnárodnej spoločnosti (administrácia Windows serverov, automatizácia procesov a programovanie).
Niekoľkoročné skúsenosti s doučovaním Matematiky ZŠ, ktorému sa venujem dodnes.
Absolvované kurzy a semináre:
Kraniosakrálna terapia – biomechanický a funkčný prístup (Inka Lipková)
Kraniosakrálna terapia – biomechanický a funkčný prístup, 3-stupňový intenzívny výcvik (Ing. Mária Turiničová, Jaroslava Rinchenbachová)
Access Bars (Markéta Podaná)
Bioenergetika (Ing. Mária Turiničová)
Úvod do bodypsychoterapie (MUDr. Tomáš Morcinek)
Neurografika Basic (Lana Shalom)
Konštelácie s figúrkami, 3-stupňový výcvik (Power coaching s.r.o.)
Koučing, certifikát ACPC (Power coaching s.r.o.)
Waldorfské Wzdelávanie (1-ročné štúdium waldorfskej pedagogiky)
EFT – Emotional Freedom Technique (Mgr. Michaela Sosenková)

Mám rada humor a kvalitné psychologické rozhovory.

Je mi sympatický antropozofický pohľad na svet a taktiež učenie S.N. Lazareva.

Som vydatá, mám 2 deti a s rodinou žijem v Rači na úpätí Malých Karpát.